Základní informace o Rumunsku

Rumunsko s počtem obyvatel okolo 22 246 862 je stát ležící z větší části na Balkánském poloostrově v jihovýchodní části Evropy. Sousedí s Ukrajinou a RumunskoMoldavskem na severovýchodě, s Maďarskem na severozápadě, se Srbskem na západě a s Bulharskem na jihu.

Východní břehy země omývají vody Černého moře. Rozkládá se na rozloze 238 391 km². Hlavním městem je Bukurešť. Úředním jazykem je rumunština, regionálně potom i němčina a maďarština. Většina obyvatel je křesťanského vyznání, přičemž převládá pravoslavná církev.

Místní měna nese název rumunský leu. Rumunsko je jednou ze zemí bývalého východního bloku. V současnosti je členem Evropské unie a Severoatlantické aliance. Podnebí je vnitrozemské, podobné tomu našemu, ale protože Rumunsko leží více na jih, průměrná teplota je tam vyšší. Nejvyšším bodem je Moldoveanu, dosahující do výšky 2 554 m n. m.

 

 

Průvodce Rumunskem

Zájezdy do Rumunska

Základní informace o Rumunsku

Historie Rumunska

Příroda v Rumunsku

Památky v Rumunsku

Kuchyně v Rumunsku

Kultura v Rumunsku

Tipy na výlety v Rumunsku

Ubytování v Rumunsku

Česko-rumunský a rumunsko-český online slovník

Kde, kam a jak v Rumunsku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Rumunska

Alba Alba Arad Arad Argeş Argeş Bacău Bacău Bihor Bihor Bistriţa-Năsăud Bistriţa-Năsăud Botoşani Botoşani Brăila Brăila Braşov Braşov Bucureşti Buzău Buzău Călăraşi Călăraşi Caraş-Severin Caraş-Severin Cluj Cluj Constanţa Constanţa Covasna Covasna Dâmboviţa Dâmboviţa Dolj Dolj Galaţi Galaţi Giurgiu Giurgiu Gorj Gorj Harghita Harghita Hunedoara Hunedoara Ialomiţa Ialomiţa Iaşi Iaşi Ilfov Ilfov Maramureş Maramureş Mehedinţi Mehedinţi Municipiul Bucureşti Mureş Mureş Neamţ Neamţ Olt Olt Prahova Prahova Sălaj Sălaj Satu Mare Satu Mare Sibiu Sibiu Suceava Suceava Teleorman Teleorman Timiş Timiş Tulcea Tulcea Vâlcea Vâlcea Vaslui Vaslui Vrancea Vrancea
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde