Ubytování v Rumunsku

Cestovatele a obdivovatele přírodních krás láká při putování po Rumusnku složit hlavu přímo pod širé nebe. V Rumunsku sice není oficiálně povoleno kempovat mimo vyhrazená tábořiště, ale nebývá to nijak postihováno. Pokud zrovna nestanujete někomu na pastvině nebo na evidentně soukromém pozemku, neměl by vás nikdo přijít pokutovat. Výjimkou je stanování ve volné přírodě v chráněných územích a národních parcích, kde hrozí postih.

Vzhledem k velké rozloze země a počtu přírodních zajímavostí je jen málo míst, kterých si Rumuni váží natolik, aby tam vyhlásili národní park nebo Ubytovani v Rumunskuchráněné území. Vždy si předem zjistěte, jestli se v takovém území nenacházíte, abyste nebyli vystaveni postihu a také neničili přírodu. Ubytování v kempech je také možné. Především na pobřeží jich najdete dostatek.

Rumunsko nenabízí příliš mnoho možností ubytování pro střední třídu. Dá se bydlet v drahých i levnějších hotelech, ale než se ubytujete, ověřte si, jestli kvalita odpovídá ceně. Nejvíce ubytovacích kapacit je v přímořské oblasti a turisticky navštěvovaných místech.

Na pobřeží, ale i jinde v Rumunsku najdete poslední dobou stále více ubytování v soukromí. Budete-li cestovat po českých vesnicích v Banátu, s ubytováním nebudete mít problém. Vzhledem k vylidňování a drastickému úbytku české menšiny z důvodu migrace do ČR se zde nachází mnoho opuštěných domů, které jsou zbytkem příbuzenstva nebo sousedy nabízeny k přespání, pronájmu nebo i ke koupi.  

 

 

Průvodce Rumunskem

Zájezdy do Rumunska

Základní informace o Rumunsku

Historie Rumunska

Příroda v Rumunsku

Památky v Rumunsku

Kuchyně v Rumunsku

Kultura v Rumunsku

Tipy na výlety v Rumunsku

Ubytování v Rumunsku

Česko-rumunský a rumunsko-český online slovník

Kde, kam a jak v Rumunsku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Rumunska

Alba Alba Arad Arad Argeş Argeş Bacău Bacău Bihor Bihor Bistriţa-Năsăud Bistriţa-Năsăud Botoşani Botoşani Brăila Brăila Braşov Braşov Bucureşti Buzău Buzău Călăraşi Călăraşi Caraş-Severin Caraş-Severin Cluj Cluj Constanţa Constanţa Covasna Covasna Dâmboviţa Dâmboviţa Dolj Dolj Galaţi Galaţi Giurgiu Giurgiu Gorj Gorj Harghita Harghita Hunedoara Hunedoara Ialomiţa Ialomiţa Iaşi Iaşi Ilfov Ilfov Maramureş Maramureş Mehedinţi Mehedinţi Municipiul Bucureşti Mureş Mureş Neamţ Neamţ Olt Olt Prahova Prahova Sălaj Sălaj Satu Mare Satu Mare Sibiu Sibiu Suceava Suceava Teleorman Teleorman Timiş Timiş Tulcea Tulcea Vâlcea Vâlcea Vaslui Vaslui Vrancea Vrancea
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde